Сума збору – 39 495,00 грн.Статус проекта – ВИКОНАНО
Скільки коштує серце?
Збір на хірургічний інструментарій для відділення серцево-судинної хірургії ООДКЛ
Щорічно в Одесі народжуються десятки малюків з вродженими вадами серця. Багато діток, ледь вперше поглянувши на маму, потрапляють на операційний стіл прямо з пологового будинку. І тоді одеські кардіохірурги, як справжні воїни, борються за маленьке життя. Вони вправні та рішучі, але погано озброєні. Здається, в XXI столітті, щоб врятувати маленьку людину, яка потрапила в таку біду, потрібно вчасно виявити проблему і усунути її. Але навіть чарівникові, щоб створити диво, потрібна чарівна паличка.А ось лікарям необхідний мікрохірургічний інструмент, і тоді шанс на здорове життя у хворих діток збільшиться в рази. Замисліться, ціна такого обладнання дорівнює вартості всього лише одного або двох нових гаджетів – 39 495 гривень.
7-місячна Руслана Ковальчук з'явилася на світ в результаті кесаревого розтину. Діагноз лікарів – вада серця. Недоношена дівчинка була настільки слабкою, що молодій мамі в лікарні встигли оголосити вирок: "Проживе 3-4 дні. Готуйтеся". Всі прогнози були невтішними і зневірені батьки, як потопаючий хапається за соломинку, погоджувалися на все, щоб врятувати своє дитя. Мама Марина Ковальчук, яка пройшла всі кола пекла, з жахом і сльозами в голосі згадує подію: "Донечко така маленька і беззахисна лежала в реанімації, підключена проводками до різних апаратів, а мене пускали до неї один раз на день".
На 20-у добу після народження малятко вагою в 900 грамів пережило операцію, і серце забилося з новою силою. Цей день став її другим днем народження. Зараз Руслані півтора року. Усміхнена одеситка росте здоровою, повноцінною дитиною, не відстає від своїх однолітків у розвитку і обожнює слухати казки, особливо про "Доктора Айболита".
Але ця історія могла б закінчитися сумно – для проведення мікрохірургічних маніпуляцій в Одесі немає спеціального інструментарію і лікарі використовують колишнього вживання обладнання, отримане в якості гуманітарної допомоги від закордонних клінік. "Руслані робив операцію інструментом, що не може бути застосований до таких недоношених діточок, як вона. Але іншого виходу не було. Це ризиковано, незручно, бракує слів щоб передати який я відчував стрес", – розповідає лікар Володимир Бузовський.
У цій історії удача виявилася на боці сміливих. Як добре буде не спокушати її більше. Це стане можливим, коли ми зберемо гроші на необхідне обладнання для дитячого відділення серцево-судинної хірургії – єдиного на півдні України.
Підтримайте маленьке серце!